Selçuklu Belediyesi ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile ilkokul ve ortaokul kategorisinde akıl ve zeka oyunları yarışması düzenlendi

Yoğun ilginin olduğu yarışmada öğrenciler 5 farklı oyun türünde yarıştı.

Selçuklu Belediyesi sanat,eğitim,teknoloji ve atölye programları (SETAP) çatısı altında  eğitimde olan önceliğini her platformda sürdürüyor. Bu kapsamda düzenlenen  akıl zeka oyunları yarışmasında öğrenciler hem eğlendi hem de oynadıkları oyunlarda becerilerini ortaya koydu. 6-7 Mart tarihleri arasında gerçekleşen yarışmada öğrenciler ilkokul kategorisinde  Mangala, Q-Bitz, Equilibrio, Pentoga, Küre; ortaokul kategorisinde ise Kulami, Reversi, Mangala,Pentago, Küre  olmak üzere  5 farklı oyun türünde yarıştı.

İlgiyle takip edilen  yarışma Mahmut Sami Ramazanoğlu İmam Hatip Lisesi Spor Salonunda gerçekleşti

Akıl ve Zeka Oyunları Yarışmasına veliler ve öğrencilerden büyük ilgi

Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Selçuklu Belediyesi iş birliğiyle Selçuklu’da  akıl ve zeka oyunlarına ilgi duyan öğrencilerin yetişmesine katkı sağlamak, kendilerine olan özgüvenlerinin artmasına yardımcı olmak, bilgi ve becerilerini yarışma ortamında pekiştirmelerine destek olmak amacıyla  düzenlenen yarışma veliler ve öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. İlkokul ve Ortaokul kategorilerinde 5 farklı oyun türünde gerçekleşen yarışmada birinci olan öğrenciler altın madalya ve bisiklet, ikinciler gümüş madalya ve akıllı saat, üçüncüler ise bronz madalya ve bluetooth kulaklık almaya hak kazandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x